اجرا ساختمان های بتنی پیش ساخته

اجرا ساختمان های بتنی پیش ساخته
فوریه 13, 2020 No Comments مقالات admin

سیستم پیش ساخته بتنی به یکی از دو روش زیر اجرا می‌شود:

اجرای ساختمان به روش خطی (تیر و ستون)

در روش خطی  اجرا اجزای تشکیل دهنده سازه در این روش شامل شناژ ، پی، سقف، تیر و ستون می باشد .این قطعات به صورت پیش ساخته بوده و اتصالت این نوع قطعات از نوع تر می باشد . اتصالات قطعات به وسیله اجرای بتن  در فاصله بین دو نقطه  و با استفاده از میلگرد های از قبل پیش بینی شده در لبه قطعات  و میلگرد های اتصال دهنده ای که قبل از بتن ریزی اتصال نصب می شود ، صورت می گیرد .

اجرای ساختمان به روش دیواری

در این روش اجزای تشکیل دهنده سازه ساختمان، شامل پی نواری، پانل‌های .یوار و سقف به صورت پیش ساخته هستند. اتصالات این روش از نوع پیچ و مهره و در برخی موارد اتصال تر می‌باشد. کلیه باز شوهای در و پنجره و هر نوع داکت تاسیساتی و حتی محل کلید و پریز و لوله‌های برق از قبل پیش بینی شده و در کارخانه اجرا می‌گردد.

اجزای تشکیل دهنده سازه در این روش اجرا  شامل پی نواری ، پانل های دیوار و سقف  به صورت پیش ساخته هستند  علاوه براستفاده از اتصال تر  در این نوع روش اجرا از پیچ و مهره نیز هم  استفاده می شود  . در این روش اجرا  کلیه بازشو های در و پنجره و هر نوع داکت تاسیساتی  و تاسیسات برقی همچون پریز ها ،  لوله های برق  و محل کلید ها   در کارخانه تولید می شود .

Tags
درباره نویسنده

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *